SEAT coupe SUV potwierdzone na rok 2020

Hiszpański producent,  doda stylowego off-roadera do rosnącej linii SUV z crossoverem w stylu coupe.
Szefowie SEAT-a ujawnili, że coupe z napędem hybrydowym dołącza do rozszerzającej się gamy modeli firmy w 2020 roku, siedząc obok Ateca i poniżej nadchodzących SUV-ów Tarraco. Jeszcze nieokreślony crossover będzie początkowo uruchamiany z odznaką SEAT-a, ale wersja Cupra również jest w przygotowaniu.

 

SEAT opisuje dodatek jako Crossover Utility Vehicle (CUV). Jednak rozmawiając z Auto Express na dorocznej konferencji prasowej SEAT w 2018 roku, szef działu badań i rozwoju dr Matthias Rabe ujawnił: „Nasze CUV będzie wielkością Leona. Całkiem wysokie, podobne do coupe i dość sportowe.

„Ten samochód jako Cupra działa również bardzo dobrze” – dodał. „Pasuje idealnie”.

 

SUV coupe najprawdopodobniej zacznie czerpać wiele inspiracji z koncepcji 20v20, po raz pierwszy zaprezentowanej podczas Salonu Samochodowego w Genewie w 2015 roku. Podczas gdy ten samochód był znacznie większy niż hatchback Leon, spodziewamy się, że CUV odziedziczy nachyloną linię dachu 20v20 i stromo zgrabny tylny ekran, a także podniesiona wysokość jezdna i duże koła. Będzie również mieć podobieństwo do hatchbacka następnej generacji Leon, która ma pojawić się w 2019 roku.

Oczekuje się, że wypuszczą go na rynek różne sprawdzone silniki benzynowe i wysokoprężne, a także wersje hybrydowe. Szef SEAT-a, Luca de Meo, zasugerował, że nadchodząca wersja Cupry będzie dobrą podstawą dla technologii PHEV firmy, naleganie na wtyczkę było „dobrym rozwiązaniem dla samochodów wyścigowych”.

Chociaż początkowo rozumiano, że coupe-SUV będzie pierwszym samodzielnym produktem Cupra, trudny klimat finansowy zmusił szefów do wprowadzenia CUV jako SEAT-a.

 

Pan de Meo powiedział Auto Express: „Cupra nie usprawiedliwi produktu. Nie mamy pieniędzy na opracowanie konkretnego modelu. ”

Następnie porównał Cuprę z siostrzaną marką Audi Sport: „To nie znaczy, że nie możemy później uruchomić [samodzielnego modelu Cupra]. Audi zrobiło to z R8, ale zajęło to 15 lat. ”

Koncepcja 20v20 SEATa określiła wizję SUV-a SEAT-a w 2015 roku – ścieżkę, która później doprowadziła do uruchomienia popularnego obecnie crossovera Ateca i Arona. Większy Tarraco pojawi się pod koniec tego roku, a CUV przystąpi do postępowania w 2020 roku.